نوقا گردوئی


با دقت به پیشینه ایران و فرهنگ منطقه های مختلف این کشور پهناور یک چیز به عیان وآشکار رخ مینماید و آن درآمیختگی فرهنگ و روش زندگی این مردم با روشهای علمی متناسب با تمدن این خطه است.چنانکه اگر در خوراک و پوشاک ایشان دقت کنیم در میابیم که تمامی خوردنی و نوشیدنی و پوشاک آنها با توجه به علوم طبیعی و پیرو آن علومی مانند طب سنتی و یا طب اسلامی تنظیم و تدارک میشده است.
در طب سنتی گردو را به نام "غذای مغز" نیز می شناسند و این فقط به خاطر شباهت آن به مغز نیست، بلکه به خاطر وجود امگا ۳ فراوان آن می باشد.
مصرف گردو باعث کاهش کلسترول خون، کاهش LDL و افزایش HDL کلسترول، افزایش قابلیت ارتجاعی رگ‌های بدن، محافظت در برابر بیماری قلبی ،افزایش قدرت ذهن و هوش، مفید برای تنگی نفس، جلوگیری از ورم مفاصل، دارای آنتی اکسیدان(در بین آجیل‌ها، آنتی اکسیدان گردو و شاه بلوط از همه بیشتر است)، تنظیم فشار خون و قند خون میشود.

گردو بهترین منبع منگنز و مس می باشد و منیزیم و فسفر نیز در آن وجود دارد. مقداری روی، آهن، کلسیم و سلنیوم نیز پیدا شده اس. گردو مقدار کمی سدیم یا نمک دارد وحاوی بیشترین مقدار ویتامین های B۶، B۱ و B۵( پانتوتنیک اسید) می باشد. در گردو ویتامین هایی نظیر E ، B۳ و B۲ نیز وجود دارد.
نوقای سنتی گردوئی یکی از قدیمی ترین محصولات مختص تبریز هست که علاوه بر شیرینی آن تمامی خواص گردو همراه این شیرینی میباشد و بعنوان سوغات اصیل این منطقه نیز مطرح میباشد.

شرکت آذرحلاوت تبریز با توجه به تجربیات خود توانسته این محصول را با بالاترین کیفیت و ماندگاری زیاد تولید کند. که در میان رقبای خود این اصل بخوبی خود را نشان میدهد. هرکس یکبار این محصول حلاوت را تجربه کند متوجه تفاوت کیفیت بالای آن با محصولات دیگر تولید کنندگان خواهد شد. شركت حلاوت تبريز اقدام به تهيه اين محصول در بسته بندي هاي متنوع كرده است كه بدين ترتیب راحتي حمل كننده و نيز سلامت كالا لحاظ گرديده است
تركيبات:
شكر، آب، گلوكز، مغز گردو، سفيده تخم مرغ، پودر كاكائو، گلاب، وانيلين، آرد گندم، كلريد سديم